Skip to Content

Pürüzsüz, parfüm kokulu sonuçlar için sıvı yumuşatıcı nasıl kullanılır?

 • Vernel Max Sensitive

  Vernel Max Sensitive’in hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formülü, çamaşırlarınızın mis gibi kokmasını sağlarken hassas cildinize de özen gösterir. Özel olarak geliştirilen formülü Avrupa Alerji Araştırma Vakfı tarafından sertifikalıdır.

Hiçbir şey, profesyonelce yıkanmış çamaşırların pürüzsüz, yumuşak hissi, düzenli ve bakımlı görünümü ve taze, parfümsü kokusu gibi olamaz. Bir otel konaklaması veya evine çok özen gösteren bir arkadaşa yapılan ziyaret sırasında çamaşırları kıskandıysanız yumuşatıcının sizin ve çamaşırlarınız için neler yapabileceğini keşfetmenizin zamanı geldi demektir. Adım adım kılavuzumuzu izleyerek mükemmel sonuçları elde etmek için yumuşatıcının nasıl kullanılacağını öğrenin.

1. İhtiyaçlarınıza en uygun yumuşatıcıyı bulun

Gereksinimleriniz için en iyi yumuşatıcıyı bulmak işin en zor kısmıdır ve karar verme sürecinize bağlı olarak bu, süper kolay veya çok zor olabilir. Karar vermenize yardımcı olacak en az üç temel kriter bulunur. Bazıları için ilk ve en önemli konu, kokudur. Anında aklınızı başınızdan alan bir kokuyu alırsanız kendinizi kaptırdınız demektir. Vernel taze, çiçeksi ve hassas kokulardan yoğun aromaterapi kokularına kadar çeşitli kokular sunar. Belki de tek bir koklama, en sevdiğinizi bulmanız için yeterlidir. Göz önüne alınması gereken ikinci önemli unsur, potansiyel hassasiyet sorunlarıdır. Bebek kıyafetlerini veya hassas ciltli kişilerin kullandığı kumaşları yıkıyorsanız renk koruyucu içermeyen Vernel Max Sensitive ürününü seçin. Kararınızı belirlemesi gereken üçüncü faktör ürün kıvamıdır. Çoğu Vernel ürünü, krem kıvamında sıvı formda sunulur.

2. Yumuşatıcı nasıl kullanılır?

Daha önce hiç kullanmadıysanız yumuşatıcının ne işe yaradığını kendinize sormanız muhtemelen iyi bir fikirdir. Elbette ki cevap, nasıl kullandığınıza bağlıdır. Burada ürünün nasıl işlev gösterdiğini daha ayrıntılı açıkladık ama kısaca söylersek pürüzsüzleştirici partiküller, kumaş ipliklerinde yumuşak ve pürüzsüz bir etki oluşturur. Doğal olarak bu, deterjanın yumuşatıcıyı gidermemesi için yıkama programının sonraki aşamasında gerçekleşir.

3. Yumuşatıcı nasıl ölçülmelidir?

Sıvı ürünler, dozlama amacıyla kullanılabilecek bir kapağı olan şişeler içinde sunulur. Kullanılan miktar, çamaşır yükününüzün boyutuna ve istenen yumuşaklık ve koku yoğunluğuna bağlıdır. Daha yumuşak, daha güzel kokan çamaşırlar için daha fazla yumuşatıcı kullanabilirsiniz.

4. Yumuşatıcı nereye koyulmalıdır?

Uygun miktarı ölçmek için seçtiğiniz ürünü, yumuşatıcı dağıtıcı kapağına dökün ve çamaşır makinenize ekleyin. Önden doldurulan makinelerde, çiçek şeklinde bir yumuşatıcı sembolü ile işaretlenmiş özel yumuşatıcı çekmecesi vardır. Bu yumuşatıcı bölmesi genellikle çekmecenin ön ve ana yıkama kısımlarının ortasında veya sağında yer alır. Üstten doldurulan çamaşır makinelerinde genellikle orta sütunda küçük bir daldırma yeri bulunur. Yumuşatıcı dağıtıcı kapağında sıvı ölçümünü yapın ve bu yuvaya dökün. Her Vernel yumuşatıcı şişesinin arkasında doz önerisini bulabilirsiniz. Modeliniz burada açıklanan standart modelden farklıysa yumuşatıcıyı ilk defa kullanmadan önce makinenizin kılavuzuna bakın.

İşte bu kadar!

Gördüğünüz gibi yumuşatıcı kullanmak basit ve kolaydır. Yumuşatıcıyı ilk defa kullanmadan önce çamaşır makinenizin kılavuzuna bakın ve seçtiğiniz Vernel şişesindeki talimatları okuyun, kısa süre sonra yeni yıkanmış çamaşırlarınıza tekrar tekrar aşık olacaksınız.

İlgili makaleler
 • Çamaşır yıkama gününü, yumuşatıcı ile bir koku keyfine dönüştürün

  Kimse çamaşır yıkamayı sevmez ama kıyafetlerinizi yıkarken, kuruturken, ütülerken ve katlarken etrafınızı güzel bir kokunun sarması bu işi çok daha katlanabilir kılar. Çamaşır makineniz kokuyorsa, kıyafetlerinizdeki kokuyu gidermeniz gerekiyorsa veya sadece çamaşır odanız için hoş bir oda parfümüne ihtiyacınız varsa Vernel yanınızda. Kullanışlı kılavuzumuz sayesinde çamaşır odanız için en güzel kokan yumuşatıcıyı bulun...

 • Çamaşır yıkama rutininize yumuşatıcı eklemek için 9 sebep

  Yumuşatıcılar, çamaşırlarınızın yumuşak ve kabarık bir arkadaşın nazik bir sarılışı gibi hissettirir. Ayrıca kıyafetlerinizin haftalar boyu sürekli olarak taze ve lüks kokmasını sağlar. Bunlar, çamaşır yıkama rutininize yumuşatıcı eklemeniz için geçerli iki sebeptir. Diğer yedi sebebi öğrenmek için buraya tıklayın...

 • Hassas cilt için hangi yumuşatıcı doğru seçimdir?

  Cildiniz güzel olduğu için, yumuşak ve temiz kokan kıyafetlerden mahrum kalmanız gerekmez. Hassas cilt için en uygun yumuşatıcıyı nasıl seçeceğinizi burada açıklıyoruz...