Skip to Content

Ambalajlarımız

Ambalajımız: Vernel ürünlerimizin ambalajları %100 geri dönüştürülebilir.Vernel Max Supreme ürünlerimizin ambalajları %100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir.

Henkel'in Ambalaj Stratejisi

Ambalajlarımızı tasarlarken, ürünlerimizi güvenle kullanmanızı sağlamaya ve bir yandan da çevresel ayak izi ile atıkları azaltmaya büyük özen gösteriyoruz. Ambalaj geliştiricilerimiz sürekli olarak, mümkün olduğunca az malzeme kullanılan ve kamusal geri dönüştürme sistemleri bulunan malzemeler içeren ambalajlar üzerinde çalışır. Ürünlerimizin yaşam döngüsünü bütünüyle ele aldığımızdan, ambalaj malzemelerinin bertarafı veya geri dönüşümünü de dikkate alırız. Burada amaç, kağıt için uzun zamandır oturmuş bir sistem olan kapalı döngü geri dönüşüm sistemini plastikler için de sağlamaktır.

2025'e kadar Henkel, ambalajlarımızın %100'ünün geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olmasını hedefliyor. Ayrıca, tüketici ürünlerimizde fosil kaynaklardan elde edilen işlenmemiş plastik miktarını yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz. Bunu, geri dönüştürülmüş plastik oranını yüzde 30'un üzerine çıkararak, plastik hacmini azaltarak ve biyo-bazlı plastikleri giderek daha fazla kullanarak başaracağız.

Henkel’in taahhüdü hakkında ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz : https://www.henkel.com/sustainability/positions/packaging

Geri dönüştürülebilirliğimiz ve geri dönüştürülmüş içeriğimiz

Yumuşatıcı ürünlerimizin şişeleri daima karıştırılmamış plastikten yapılmaktadır. Bir ambalaj ile çevrilidirler. Bu ince film ambalajın avantajı, yüksek hacimli geri dönüştürülmüş içeriği nedeniyle sarıdan grimsi bir görünüme bürünebilen şişeyi örtmesidir. Ambalaj ayrıca özelleştirilebilir, böylece şişenin kendisinin renklendirilmesine gerek kalmaz ve çok kolay geri dönüştürülebilir. Şişenin içeriği tükendiğinde lütfen şişeyi ambalajından ayırın, böylece şişe geri dönüştürülebilir. Bu işlemi kolaylaştırmak için, ambalaj filmi deliklidir ve "fermuarlı" bir ürün logosu buna işaret eder. Ambalajı ayırdıktan sonra ambalajı ve şişeyi ayrı bir şekilde geri dönüştürebilirsiniz.

Ambalajlarımız

Ambalaj hedefimiz: Çıkarılabilir ya da sürdürülebilir ambalaj ile %100 geri dönüştürülebilir. İnsanların ve gezegenin yararına daha akıllı ambalajlar oluşturarak ilerlemeyi döngüsel bir ekonomiye doğru yönlendiriyoruz.

 • Tüketici ürünlerimizin ambalajları birçok farklı ve önemli işlevi yerine getirir.
 • Döngüsel bir ekonomide, malzemeler ekonominin döngüleri içinde mümkün olduğu kadar uzun süre tutulursa kaynak tüketimi azaltılabilir.
 • Misyonumuz, sürdürülebilir kaynaklardan gelen malzemeleri dahil etmek ve döngüyü tamamlamak için akıllı bir tasarım kullanmaktır.

Gelecek için hedeflerimiz

2025 yılına kadar, ambalajlarımızın %100'ünün geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir olmasını ve Avrupa'daki tüketim ürünlerimizin tüm plastik ambalajlarında %35 geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefliyoruz. Ambalajda sürdürülebilirliğe doğru ilerlemenin ancak ambalaj değer zincirinin aşamalarında çalışan tüm organizasyonların ambalaj geliştirmede yeniliği teşvik etmek ve döngüsel bir ekonomiye izin veren geri dönüşüm altyapısını iyileştirmek için birlikte çalışmasıyla mümkün olacağına inanıyoruz.

Örneğin 2017 yılında Henkel, okyanus plastiğini azaltmayı hedefleyen ve aynı zamanda yoksulluk içindeki insanlara fırsatlar sunan bir sosyal girişim olan Plastic Bank ile ortaklık kurdu.

Daha Fazla Bilgi: https://www.henkel.com/sustainability/positions/packaging#Tab-805236_3

 • Misyonumuz

  Birleşmiş Milletler'in iklim değişikliğine ilişkin Paris Anlaşması taahhüdünü tamamen destekliyoruz. Bu nedenle, 2040 yılına kadar iklim-pozitif hale gelmek ve iklimin korunmasında aktif bir katkıda bulunmak istiyoruz.

 • Siz de hareketin bir parçası olun

  Çamaşır deterjanlarında kullanılan enerjinin yaklaşık 80%'i ve deterjanların CO2 ayak izi; kullanım aşamasından, yani evde yıkama işleminden kaynaklanır.

 • İçinde ne var?

  Vernel, size ve ailenize uzun süre kalıcı kokuyla yumuşak çamaşırları sağlayacak en iyi teknolojiyi sunmak için durmaksızın çalışıyor.