Skip to Content

Henkel Sorumluluğu

Daha sürdürülebilir bir şekilde yıkamak ve temizlemek zor değil. Nasıl yapılacağını size göstereceğiz.

Sürdürülebilir Yıkama ve Temizlik için AISE Şartı

Henkel, çevre dostu deterjanların geliştirilmesinde öncüdür ve 2005 yılında "Sürdürülebilir Yıkama ve Temizlik için AISE Şartı" nı imzalayan ilk şirkettir. Uluslararası Çamaşır ve Ev Bakımı Derneği'nin bu girişimine katılan şirketler, süreçlerini sürekli iyileştirmeyi ve belirlenen anahtar rakamlar temelinde elde edilen ekonomik, çevresel ve sosyal ilerlemeyi yıllık olarak raporlamayı taahhüt etmektedir.

Cilde uyumluluğu dermatolojik olarak onaylandı

Koruyucular: Koruyucu içermez.

Doğal Bileşenler: Tüm parfümlerde uçucu yağlar

Doğal Madde: Copaiba yağı (Vernel Aromaterapi Serisinde Rahatlatıcı yağ)

Nazik kumaşlar önemli ölçüde daha az cilt tahrişine neden olduğundan, yakın zamanda yapılan araştırmalar, Vernel çamaşır yumuşatıcısının hassas ciltler için belirleyici bir avantaj olan kumaş yüzeyini pürüzsüzleştirdiğini doğrulamaktadır. Bu gibi durumlarda, yumuşatıcı kullanılarak cildin durumu iyileştirilebilir. Hassas ciltler için, özellikle cilt dostu özelliklere sahip olması nedeniyle Vernel Sensitive kullanılması önerilir.

Vernel ile enerji tasarrufu yapın

Vernel yumuşatıcıyı son durulama devrinde kullandığınızda, çamaşırlar sıkma sırasında daha fazla su bırakır. Çamaşırlar yıkandıktan sonra daha az su kalıntısı içerir. Sonuç olarak, kurutma makinesinde ihtiyaç duyulan süre önemli ölçüde azaltılabilir ve bu da enerji tasarrufu sağlar. Vernel kullanımı ütülemeyi kolaylaştırır çünkü yumuşatılmış çamaşırlar kuruduktan sonra daha pürüzsüz olur. Ütüleme için gereken süre önemli ölçüde azaltılabilir ve bu da enerji tasarrufu sağlar. Vernel kullanımı bu nedenlerle enerji tasarrufuna yardımcı olur.

  • Siz de hareketin bir parçası olun

    Çamaşır deterjanlarında kullanılan enerjinin yaklaşık 80%'i ve deterjanların CO2 ayak izi; kullanım aşamasından, yani evde yıkama işleminden kaynaklanır.

  • Henkel'de Nakliye & Lojistik

    Atmosferdeki CO2'nin artışı, gezegenin ısınmasına neden olmaktadır ve iklim değişikliğinin temel nedenidir.

  • Sürdürülebilirlik

    Ambalajlarımızın işlevsel ve geri dönüştürülebilir olmasına büyük özen gösteriyoruz. Şişelerimizin çoğu, ambalaj kağıdı çıkarılmadan geri dönüştürülebilir.