Skip to Content

Katkılarınız

Mükemmel yumuşak çamaşırların keyfini çıkarırken aynı zamanda çevreyi düşünmek mümkün! Daha sürdürülebilir bir şekilde yıkamanıza yardımcı olacak birkaç basit ipucumuz var.

Doğru dozajlama

Doğru miktarda yumuşatıcı dozajı için birkaç noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir: Yumuşaklık ve koku seviyesine ve ayrıca çamaşırın hacmine ve çamaşır makinenizin boyutuna bağlı olarak yumuşatıcı miktarına olan ihtiyaç değişir. Aşağıdaki ipuçları, çevrenin de yararı için yumuşatıcıyı doğru şekilde dozajlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Yumuşatıcı ambalajındaki dozajlama önerisini dikkate alın: Her Vernel ürünü üzerinde dozajlama önerileri bulacaksınız. Elde etmek istediğiniz yumuşaklık ve koku seviyelerine göre dozajlar farklılık göstermektedir.
 • Çamaşır hacmi ve makine boyutu: Ambalaj üzerindeki dozaj miktarları, 4-5 kg'lık bir makine için çamaşır makineniz yüküne bağlıdır. 5,5 kg'ın üzerinde daha büyük tambura sahip bir makineniz varsa, Vernel ürünlerimizde büyük makinelere uygun dozaj hacmi için özel miktarları da bulabilirsiniz.

Enerji tasarrufu nasıl yapılır?

Çamaşır deterjanlarının CO2 ayak izi ve kullanılan enerjinin yaklaşık %80'i kullanım aşamasından, yani evde gerçek yıkama işleminden kaynaklanmaktadır. Bu, esas olarak çamaşır makinesindeki suyu ısıtmak için gereken enerjiden kaynaklanmaktadır. Ayrıca yarı dolu yıkama döngülerini önlemek için çamaşır makinesini olabildiğince tam olarak yüklemenizi öneririz.

Su tasarrufu nasıl yapılır?

Çamaşır makinesini olabildiğince tam olarak doldurmak sadece enerji tasarrufu sağlamaz, aynı zamanda su tasarrufu da sağlar.

Kişisel ayak izinizi keşfedin

Henkel ve Wuppertal Institute (Almanya) tarafından geliştirilen Ayak İzi Hesaplayıcısını kullanarak kişisel yaşam tarzınızın karbon ayak izinizi nasıl etkilediğini öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın. Bize sağladığınız tüm veriler anonim olarak saklanacaktır.

https://www.henkel.com/sustainability/initiatives-and-partnerships/footprint-calculator

 • Misyonumuz

  Birleşmiş Milletler'in iklim değişikliğine ilişkin Paris Anlaşması taahhüdünü tamamen destekliyoruz. Bu nedenle, 2040 yılına kadar iklim-pozitif hale gelmek ve iklimin korunmasında aktif bir katkıda bulunmak istiyoruz.

 • Sürdürülebilirlik

  Ambalajlarımızın işlevsel ve geri dönüştürülebilir olmasına büyük özen gösteriyoruz. Şişelerimizin çoğu, ambalaj kağıdı çıkarılmadan geri dönüştürülebilir.

 • Henkel'de Nakliye & Lojistik

  Atmosferdeki CO2'nin artışı, gezegenin ısınmasına neden olmaktadır ve iklim değişikliğinin temel nedenidir.