Vernel Logo Vernel Suprême

Yumuşatıcı Bileşen

Vernel formülündeki yumuşatıcı bileşene Esterquat denir. Esterquatlar yumuşak ve hoş bir dokunuş oluşturmak için kullanılır. Katyonik yüklü yağ asitlerine dayalı yumuşatıcı bileşendir.

Faydalı Bilgiler

Esterquatlar, yumuşak ve hoş bir dokunuş yaratmak için kullanılır. Yüzey etkisi sayesinde ütüleme kuvvetini azaltır ve daha kolay ütüleme deneyimi yaşatır. Diğer ek faydaları, antistatik etki ve kumaş dokularını güçlendirmesi ile kumaşların yırtılma direncini geliştirir. Geçmişte esterquatlar biyo-çözünürlükten yoksundu. Modern esterquat molekülleri ise kolayca biyolojik olarak parçalanabilir.

Yumuşatıcı bileşenleri nasıl kullanıyoruz?

Kullandığımız tüm bileşenler, tüketici ve çevre güvenliği açısından değerlendirilmiştir. Esterquat molekülünün yağ asidi kısmı farklı kökenlerden gelebilir, bitki veya hayvan bazlı olabilir. Çeşitli ham maddelerden bileşen üretmek için temelde birçok kimyasal işlem gereklidir. Kullandığımız malzemelerin çoğunluğunu kendimiz üretmiyoruz, ancak bunları uzman üreticilerden alıyoruz.

 • Henkel Sorumluluğu
  Misyonumuz
  Birleşmiş Milletler'in iklim değişikliğine ilişkin Paris Anlaşması taahhüdünü tamamen destekliyoruz. Bu nedenle, 2040 yılına kadar iklim-pozitif hale gelmek ve iklimin korunmasında aktif bir katkıda bulunmak istiyoruz.
 • Katkılarınız
  Siz de hareketin bir parçası olun
  Çamaşır deterjanlarında kullanılan enerjinin yaklaşık 80%'i ve deterjanların CO2 ayak izi; kullanım aşamasından, yani evde yıkama işleminden kaynaklanır.
 • Üretim Yolculuğumuz
  Henkel'de Nakliye & Lojistik
  Atmosferdeki CO2'nin artışı, gezegenin ısınmasına neden olmaktadır ve iklim değişikliğinin ana nedenidir.