Skip to Content

Kokular

Kokular, ürüne ve çamaşırlara hoş bir koku vermek için kullanılan kokulu bileşenlerin karışımından oluşur.

Neler için kullanılır?

Hoş ve uzun süre kalıcı kokular yaratmak için kullanılan binlerce farklı parfüm bileşeninden bazıları diğerlerine göre daha sık alerjilerle ilişkilendirilir ve bu nedenle kozmetik ürünlerinin, deterjanların ve temizlik ürünlerinin ambalajlarında belirtilir. Vernel etiketlerinde de açıkça belirtilmişlerdir. Bu şekilde, alerjisi olduğu bilinen kişilerin satın alma kararını verirken bu maddeyi içeren ürünlerden kaçınması sağlanır.

Kokuları nasıl kullanıyoruz?

Kullandığımız koku bileşenleri, çamaşırların uzun süre kalıcı kokusu için zamanla bir salınım profili sağlamak için farklı buharlaşma davranışlarına sahiptir. Üstelik, özel olarak tasarlanmış bazı parfümler, özellikle spor giyim için önemli olan hoş olmayan kötü kokularla da savaşır. Kullandığımız tüm kokular ve bileşenler, ilgili tüm yasal düzenlemelere uygundur ve sağlıkla uyumluluk açısından kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Sensitive ürünlerimiz  etiketlenmesi gereken alergenlerin hiçbirini içermez.

  • Misyonumuz

    Birleşmiş Milletler'in iklim değişikliğine ilişkin Paris Anlaşması taahhüdünü tamamen destekliyoruz. Bu nedenle, 2040 yılına kadar iklim-pozitif hale gelmek ve iklimin korunmasında aktif bir katkıda bulunmak istiyoruz.

  • Siz de hareketin bir parçası olun

    Çamaşır deterjanlarında kullanılan enerjinin yaklaşık 80%'i ve deterjanların CO2 ayak izi; kullanım aşamasından, yani evde yıkama işleminden kaynaklanır.

  • Henkel'de Nakliye & Lojistik

    Atmosferdeki CO2'nin artışı, gezegenin ısınmasına neden olmaktadır ve iklim değişikliğinin temel nedenidir.