Vernel Logo Vernel Suprême

SSS

Neden Vernel kullanmalıyız?

Dokuların yumuşaklığı ve korunması  

Pamuk, doğal ve sentetik kumaşlar, sık yıkama sonucu orijinal yumuşaklıklarını ve dayanıklılıklarını kaybedebilir, renkleri solabilir. Vernel'in çamaşır yumuşatıcısı, her bir lifi koruyacak şekilde sarar, yumuşatır ve daha esnek hale getirir. Kumaşlar ve renkler korunur. Vernel ile durulanan çamaşırların ömrü daha uzun olur ve renkleri daha uzun süre parlar. Yumuşak çamaşırların cildinizde bırakacağı o nazik his de cabası.

Elektrostatik yüklenmesini önler

Sentetik kumaşlar, kurutucuda sık sık elektrostatik yüklenirler. Yüklenen kumaş tıpkı bir mıknatıs gibi kiri üzerine çeker. Vernel'in çamaşır yumuşatıcısı, tamburlu kurutucu işlemi sırasında elektrostatik yüklenmesini önler ve böylece kirlenmeyi de azaltır. Sentetik kumaşlar daha uzun süre temiz kalır.

Daha kolay ütüleme

Lifler, çamaşır yumuşatıcısı ile çoktan yumuşatılmış, düzleştirilmiş olacağı için ütüleme çok daha kolaylaşır. Daha az kırışıklık görülür ve buruşuklukların derinliği azalır. Birçok kumaşın ütülenmesine gerek bile kalmaz.

Daha hızlı kurutma

Çamaşırlarınız daha hızlı kurur çünkü son durulama sırasında Vernel kullanıldığında, çamaşırlar sıkma devrinde daha fazla su kaybeder. Kumaşlar üzerinde daha az nem kalır ve daha çabuk kururlar.

Çamaşır yumuşatıcısının içeriğinde ne vardır?

Çamaşır yumuşatıcımız, biyolojik olarak bozunabilen katyonik yüzey aktif maddelerden oluşur. Bu maddeler, kumaşları yumuşatırken aynı zamanda güzel kokuların kumaş üzerinde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Çok az/çok fazla Vernel kullanırsam ne olur?

Önerilen dozdan daha az kullanıldığında, Vernel’in çamaşırlar üzerindeki etkisi istenilen düzeyde olmaz. Önerilen dozdan daha fazla kullanıldığında ise, çamaşırların (özellikle havluların) emiciliği azalır. Bu nedenle her yıkamada, ambalajın üzerindeki önerilen dozu kullanmanızı tavisiye ederiz.

Çamaşır yumuşatıcısını her tür kumaşta, hatta Gore-Tex gibi nefes alabilen kumaşlarda dahi kullanabilir miyim?

Yumuşatıcı, nefes alan tabaka (Gore-Tex, SympaTex) kaplı kumaşlarda veya mikrofiberden elde edilen işlevsel kumaşlarda kullanılmamalıdır. Yumuşatıcı, bu tabakanın işlevselliğini etkileyebilir. Ancak, bu tür bir kumaş, yanlışlıkla yumuşatıcıyla yıkanırsa da endişelenmeyin. Çamaşır yumuşatıcısı kullanmadan tekrar yıkandığında, işlevselliğini geri kazanacaktır.

Çamaşır yumuşatıcılarının kullanılmaması gereken kumaşlar var mıdır?

Yumuşatıcı, nefes alan tabaka (Gore-Tex, SympaTex) kaplı kumaşlarda veya mikrofiberden elde edilen işlevsel kumaşlarda kullanılmamalıdır. Yumuşatıcı, bu tabakanın işlevselliğini etkileyebilir.

Çamaşır yumuşatıcıları çevreye zarar veriyor mu?

Vernel çamaşır yumuşatıcılarındaki yüzey aktif maddeler hızlı, kolayca ve daha önemlisi tümüyle biyobozunabilir maddeler oluşmaktadır.

Vernel kullanmaktan kaçınmak ekolojik anlamda daha iyi olmaz mı?

"Son durulama devrinde Vernel çamaşır yumuşatıcısı kullanıldığında, çamaşırlar sıkma devrinde daha fazla su kaybeder. Kumaşlar üzerinde daha az nem kalır. Bu da, tamburlu kurutucuda kurutma için gereken sürenin çok daha azalması ve dolayısıyla enerji tasarrufu olması anlamına gelir. Ayrıca Vernel, çamaşır yumuşatıcıyla durulanan çamaşırlar kurutmadan sonra daha yumuşak oldukları için ütülemeyi daha da kolaylaştırır. Ütüleme süresi de böylelikle büyük ölçüde kısalır ve enerji tasarrufu sağlanmış olur. Vernel kullanmak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Vernel bileşenleri aynı zamanda biyobozunabilirdir. (bkz: «Çamaşır yumuşatıcıları çevreye zarar veriyor mu?» sorusunun cevabı)

Çok hassas cilde sahip biri olarak çamaşırlarımda yumuşatıcı kullanabilir miyim?

Son zamanlarda yapılan çalışmalar, Vernel kullanımının hassas ciltli kişiler için güvenli olduğunu onaylıyor. Vernel çamaşır yumuşatıcısındaki aktif bileşenler, kumaşların yüzey liflerini yumuşatır. Hassas ciltler için bu büyük bir avantajdır çünkü yumuşak kumaşlar ciltteki rahatsızlığı büyük ölçüde azaltır. Birçok durumda, çamaşır yumuşatıcı kullanılarak cilt sorunlarında daha iyi sonuçlara ulaşılabilir. Hassas ciltler için, özellikle Vernel Max Sensitive’i öneririz. 

Hassas ciltlere özel bir alternatifin yararları nelerdir?

Genel olarak, çamaşır yumuşatıcılar kumaş bakımı sağlar ve kumaşları yumuşatır. Bu, hassas ciltler için önemli bir avantajdır. Cildinizi daha da iyi korumak istiyorsanız size Vernel Sensitive ürününü kullanmanızı öneririz. Vernel Max Sensitive, cilt için özellikle nazik bileşenler içerir ve; çok hassas ciltler için ve hassas bebek cildi için bile kullanılabilir. Hassas ciltli veya alerjisi olan kişilere ve küçük çocuklara uygunluğu, dermatolojik çalışmalarla doğrulanmış ve onaylanmıştır.

Çocuğumun çamaşırlarında da çamaşır yumuşatıcı kullanabilir miyim?

Genel olarak, çamaşır yumaştıcıları kumaş bakımını sağlar ve kumaşları yumuşatır. Bu, hassas ciltler için önemli bir avantajdır çünkü yumuşatılan kumaşlar ciltteki rahatsızlığı büyük ölçüde azaltır. Çocukların çok hassas ciltleri için Vernel Max Sensitive ürününün kullanılmasını öneriyoruz. Vernel Max Sensitive, hassas ciltler için özel olarak üretilmiştir.